urodaonline.pl

Uroda Online – moda, uroda, styl życia, zdrowie

Orzechy włoskie
Zakupy

Orzechy włoskie – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Orzechy włoskie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Są one bardzo kaloryczne, ale też pełnowartościowe. Warto je więc regularnie spożywać, aby mieć więcej energii i cieszyć się zdrowiem. Orzechy włoskie nie są jednak zalecane wszystkim. Co warto o nich wiedzieć?

Orzechy włoskie i ich właściwości

Każdy wie, jak smakują orzechy włoskie. Właściwości ich nie są jednak szerzej znane. Aż w 65% składają się one z tłuszczów, a w 15% z białka. Resztę stanową węglowodany i kwasy nasycone. W orzechach włoskich znajdują się także witaminy B6, B1, B2, B3, B5 i B8 oraz mangan, miedź, magnes, fosfor, cynk i wapń. Orzechy poprawiają funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz układu nerwowego. Ich regularne spożywanie zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Dzięki zawartym w nim oksydantom, spowalniają one procesy starzenia się organizmu. Orzechy włoskie poprawiają także wygląd cery i włosów, leczą żylaki i hemoroidy, a także łagodzą kłopoty żołądkowe. Niektórzy zastanawiają się jak wygląda zależność orzechy włoskie a cukrzyca. Orzechy są zdecydowanie polecane cukrzykom, ponieważ są bogatym źródłem białka, lipidów i błonnika pokarmowego, stanowiąc idealną przekąskę. Zaleca się je także kobietom w ciąży, ze względu na dużą ilość kwasu foliowego, który bierze udział w prawidłowym rozwoju dziecka. Po orzechy powinny sięgać osoby na diecie roślinnej, co pomaga dostarczyć organizmowi kwasów oraz wapnia. Mimo swoich licznych zalet, orzechy włoskie nie są polecane wszystkim.

Ile jeść orzechów włoskich? Kiedy lepiej ich nie jeść?

Nie każdy może jeść orzechy włoskie. Przeciwskazania to przede wszystkim alergia na orzechy. Ostrożność powinny zachować osoby z kamieniami nerkowymi oraz z nadmiarem kilogramów. Orzechy włoskie są bardzo kaloryczne, nie należy więc ich spożywać zbyt wiele. Można więc zapytać: jak jeść orzechy włoskie, ile dziennie? Najlepiej żeby nie przekraczać jednej garści dziennie, czyli w praktyce kilku lub kilkunastu sztuk. Taka ilość nie będzie miała większego wpływu na figurę, a pozwoli dostarczyć organizmowi cennych pierwiastków.

Orzechy włoskie – przechowywanie i sposób konsumpcji

Orzechy włoskie powinny być przechowywane w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej w szczelnym pojemniku. Można je także zamrażać. Orzech przed spożyciem należy rozłupać. To, czy jest jedzony ze skórką, czy bez, jest kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać, że skórka zawiera wiele cennych antyoksydantów. Orzechy można zjeść bezpośrednio po obraniu, można także je prażyć. Stanową one idealny dodatek do sałatek, makaronów, musli i innych dań. Smacznie komponują się również z ciepłym grillowanym kurczakiem lub warzywami.

Orzechy włoskie są łatwo dostępne. Na polskich wsiach często można dostrzec drzewa je rodzące. Warto z tego skorzystać. Orzechy włoskie są bardzo zdrowe. Pozytywnie wpływają na organizm i samopoczucie. Są one zalecane w przebiegu wielu chorób, stanowią także świetnie narzędzie profilaktyczne licznych schorzeń. Trzeba jednak pamiętać, aby jeść je w małych ilościach, ponieważ są bardzo kaloryczne!